Jaful a avut loc la Timişoara, când tricolorii sub 18 ani au întâlnit, în două meciuri amicale, reprezentativa similară a Danemarcei, în zilele de 7 şi 9 aprilie.

Comisia Tehnică a FRF a decis ca Paul Cubleşan să nu mai fie convocat la viitoarea acţiune a naţionalei de juniori Under18.

Următoarea acţiune a naţionalei Under 18, antrenată de Andrei Spier, este programată în perioada 19-21 mai 2015, când va întâlni Croaţia, în două partide de verificare.

Comunicatul FRF:

„La finalul unei anchete interne, Comisia Tehnică a Federației Română de Fotbal a luat o decizie în privința lui Paul Cubleșan, component al reprezentativei Under 18, în urma unui incident ce a avut loc la finalul acțiunii precedente

Paul Cubleșan, jucător convocat pentru meciurile pe care România U18 le-a disputat, pe 7, respectiv 9 aprilie 2015, la Timișoara, în fața selecționatei similare a Danemarcei (2-1 și 0-0), nu va mai fi convocat la următoarea acțiune a ”tricolorilor” antrenați de Andrei Spier, programată în perioada 19-21 mai 2015, când aceștia vor întâlni Croația în două jocuri de verificare.

Decizia Comisiei Tehnice a FRF, luată de comun acord cu antrenorul reprezentativei U18 a României, vine ca urmare a unei anchete interne care a avut rolul de a lămuri incidentul relatat în mass-media la finalul acțiunii de la Timișoara”.

 

 

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.