Daune pentru oamenii muşcaţi

ALARMĂ! Feriţi-vă de maidanezi! Umblă în haite și sunt mai agresivi ca niciodatăDeputatul PDL Ştefan Pirpiliu a anunţat că va elabora un proiect de lege prin care cetăţenii muşcaţi de maidanezi vor putea fi despăgubiţi de primărie:
ALARMĂ! Feriţi-vă de maidanezi! Umblă în haite și sunt mai agresivi ca niciodată“Conform proiectului, dacă în 12 luni administraţia locală nu va strânge câinii de pe străzi, cei care au avut de suferit de pe urma lor vor fi despăgubiţi de primării. Mai mult, şi cei care sunt deranjaţi de mizeria sau de gălăgia pe care o fac câinii comunitari vor putea cere primarilor să-i despăgubească pentru disconfortul produs.

«Mi-e groază să merg pe stradă» →

“Mi-e groază să merg pe stradă. Zilele trecute veneam de la magazin şi dintr-odată au sărit la picioarele mele. Am înlemnit când am văzut câteva namile că mă atacă. Am dat cu sacoşa în stânga şi-n dreapta ca să scap de ei. Am ţipat şi mi-au sărit alţi oameni din preajmă în ajutor. Dacă nu erau vecinii, cred că mă sfâşiau maidanezii ăia”, ne-a spus Eugenia Matei (45 de ani). Şi nu doar pentru viaţa ei se teme, ci şi pentru a nepoţelului ei, Andrei (1 an şi 10 luni), fiindu-i tot mai frică să iasă cu el din casă, din cauza câinilor.
Eugeniei îi e frică să mai iasă din casă cu nepoţelul ei Andrei, din cauza maidanezilor ↑
fotografii: Gabriel Miron

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.