De Ciprian Iana,

De asemenea, leul s-a depreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a crescut de la 4,4743lei, joi, la 4,4768 lei, vineri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a depreciat, de la valoarea de 4,6004 lei, joi, la 4,6018 lei, vineri.

Curs valutar BNR din 15 mai 2020

ValutaSimbol15.05.202014.05.202013.05.202012.05.202011.05.2020
EuroEUR4.83904.83764.83494.82974.8295
Dolarul SUAUSD4.47684.47434.45784.46394.4610
Francul elvetianCHF4.60184.60044.59394.59254.5901
Lira sterlinaGBP5.46105.47095.48735.50465.5163
gramul de aurXAU249.8083247.2592243.9579244.7235243.9362
Dolarul australianAUD2.89082.88722.89162.89702.9047
Leva bulgareascaBGN2.47412.47342.47202.46942.4693
Dolarul canadianCAD3.18253.17873.17723.18583.1963
Coroana cehaCZK0.17590.17540.17570.17540.1772
Coroana danezaDKK0.64890.64870.64850.64770.6474
Lira egipteanaEGP0.28440.28340.28230.28270.2832
100 Forinti maghiari100HUF1.36711.36401.36821.37691.3813
100 Yeni japonezi100JPY4.18134.18694.16374.15144.1605
Leul moldovenescMDL0.25120.24850.24830.24950.2498
Coroana norvegianaNOK0.44030.43980.44010.43550.4368
Zlotul polonezPLN1.06171.05961.05921.06081.0609
Rubla rusescaRUB0.06100.06060.06080.06080.0605
Coroana suedezaSEK0.45550.45490.45620.45430.4558
Lira turceascaTRY0.64710.64210.63800.63470.6303
DSTXDR6.08746.08716.07306.07576.0758

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 15 mai

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81974.85844.45424.4972
Alpha Bank4.77804.94804.39264.5636
Banca Feroviara4.76904.91904.39354.5635
Banca Romaneasca4.79044.94044.41904.5990
Banca Transilvania4.77004.90004.38504.5900
BCR4.76504.91004.38804.5680
BRD SocGen4.76304.91304.38704.5720
CEC4.80004.88004.43004.5300
Credit Agricole4.79504.88504.43004.5200
Credit Europe4.80004.89004.42004.5400
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.42004.5300
GarantiBank4.79884.87884.43434.5173
IdeaBank4.80404.87004.43904.5140
ING4.74254.93614.38554.5645
Intesa Sanpaolo Bank4.78564.87934.42554.5152
Libra Bank4.80004.93004.43004.5800
OTP Bank4.77004.91004.39504.5650
PatriaBank4.79604.88004.41404.5420
ProCreditBank4.77904.89604.41004.5460
UniCredit4.78004.90004.38964.5688

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

În Hong Kong se vinde îngheţată cu aromă de gaz lacrimogen

Monica Anisie anunță că elevii vor avea transport gratuit. Cine va suporta cheltuielile

Antrenorul de la Augsburg ratează primul meci oficial, din cauză că s-a dus să cumpere pastă de dinți

Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
GSP.RO
Bill Gates, reacție dură după ce a fost acuzat că știa de coronavirus : „Am făcut o ...
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor
HOROSCOP
Horoscop 27 mai 2020. Peștii au o relație bună cu cei din apropierea lor