UPDATE 14.00. „Tânăra în vârstă de 19 ani, internată la Spitalul „Bagdasar Arseni” a fost detubată, este conștientă, dar este încă în risc vital. Celelalte trei victim ale accidentului  de sâmbătă aflate la la Spitalul „Bagdasar Arseni”, sunt stabile, conștiente”, a anunțat Ministerul Sănătății.

„Starea celor 4 paciente este staționară. Trei dintre acestea sunt stabile, conștiente. Tânăra de 19 ani este în continuare în stare gravă, este intubată”, a transmis Ministerul Sănătății, potrivit hotnews.

Accidentul din Ialomița, soldat cu 10 morți și șapte răniți, este cel mai grav de anul acesta.

Tragedia a avut loc sâmbătă dimineață, pe o șosea din apropiere de Slobozia, când un TIR a lovit în plin microbuzul în care se aflau angajații de la Mega Image.

Cu toate acestea, ministrul Transporturilor nu crede că oboseala este de vină, căci șoferul a oprit la un popas cu doar trei kilometri înainte de locul impactului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații