Trupul bărbatului a fost găsit într-o fântână dezafectată din satul Cotoroaia, comuna Cerţeşti.

După efectuarea cercetării la faţa locului, s-a stabilit că acesta este bărbatul de 52 de ani, bănuit că și-a ucis pe 27 octombrie iubita, în comuna Cerţeşti, potrivit IPJ Galaţi.

Potrivit presei locale, femeia ucisă avea 46 de ani și era din judeţul Brăila. După comiterea faptei, bărbatul a dispărut, iar cadavrul femeii a fost descoperit de vecini în curtea casei și au sunat la 112.

„Cadavrul a fost preluat şi transportat la Serviciul Clinic de Medicină Legală Galaţi, în vederea efectuării necropsiei, iar cercetările vor fi continuate de poliţiştii din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale Galaţi sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Galaţi”, a transmis IPJ Galați.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (14)
Avatar comentarii

BlackH 13.11.2023, 19:57

Foarte urat din partea barbatului, Dumnezeu sa o odihnească în pace pe femeie.

Avatar comentarii

costin1984 13.11.2023, 21:55

Și-a dat sufletul la dracu! Oricum a făcut așa mare nenorocire!

Avatar comentarii

asdqaz 13.11.2023, 22:05

cate faze de genu se tot intampla...

Vezi toate comentariile (14)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.