Britanicul se află în Dubai încă din luna iulie. Ceea ce trebuia să fie pentru el o vacanță de doar câteva zile, s-a transformat într-un coșmar. Autoritățile i-au confiscat pașaportul, iar acum el așteaptă să fie judecat.

Bărbatul a petrecut cinci zile în arest, după un incident care a avut loc într-un bar. În timp ce se îndrepta către o masă, britanicul a vrut să se asigure că nu își va vărsa paharul, așa că a mers cealaltă mână în față, încercând să-și facă loc. La un moment dat, el l-a atins din greșeală pe un alt bărbat pe șold. Și-a continuat apoi drumul către masă, unde s-a așezat.

Aproximativ 20 de minute mai târziu, el a fost arestat de poliția din Dubai pentru „indecență în public”. A fost dus la închisoare, iar de atunci el a cheltuit peste 30.000 de lire pentru avocați.


Citește și: VIDEO | Povestea lui Dodo, pilot de avion supersonic. Trăiește…cu viteza sunetului!


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.