Două victime au fost preluate de echipaje ale Serviciului de Ambulanță și transportate la Spitalul Județean Târgoviște. A treia a rămas încarcerată, dar a fost ulterior scoasă de pompieri, fiind „conștientă și cooperantă”.

Din cele două autotrenuri, unul era încărcat și transporta clorură de potasiu, aproximativ 19 tone, potrivit publicației locale Gazeta Dâmboviței, care a oferit și imagini de la locul impactului.

Foto: Gazeta DâmbovițeiIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 5

La locul accidentului, produs în comuna Ulmi, satul Viișoara, au fost trimise două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și două ambulanțe SMURD, precum și 4 ambulanțe.


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.