”Am fost aproape să facem meciul perfect, dar nu am luat în calcul arbitrul. Sunt foarte mândru de jucătorii mei, au făcut tot ce se putea face şi mai mult. Când am intrat în prelungiri, eram în control, apoi s-a întâmplat ce s-a întâmplat.

Două goluri marcate de Cristiano Ronaldo au fost din ofsaid, iar Vidal a primit roşu, aşa că nu sunt mulţumit. În sferturile Ligii Campionilor ar trebui să avem un arbitru de o calitate mai bună. Azi au fost prea multe greşeli. Nu spun că ne-am fi calificat cu un alt arbitru, dar au fost prea multe greşeli.

Arbitrul a făcut multe erori şi, în mod evident, nu a fost la înălţime. Dacă înainte eram împotriva arbitrajului video, acum sunt absolut de acord cu introducerea acestuia. Este nevoie neapărat de acest lucru, pentru că nu i se poate permite unui arbitru să decide meciuri atât de importante”, a declarat Ancelotti.

În plus, tehnicianul italian a dezvăluit că şi antrenorul celor de la Real Madrid, Zinedine Zidane, a recunoscut că este necesar să se apeleze la arbitrajul video în timpul partidelor.

„Şi el era de acord, am discutat la sfârşitul meciului”, a precizat Ancelotti, care a adăugat că nu a vorbit cu arbitrul după meci: ”Doar i-am spus ”Ai făcut o treabă bună!”.

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor pentru a șaptea oară consecutiv, după ce a învins Bayern Munchen, 4-2 în prelungiri.

Neuer, sezon încheiat

Bayern nu a pierdut doar calificarea, ci l-a pierdut și pe portarul Manuel Neuer. Acesta este suspect de fractură la un picior și va fi indisponibil până la finalul sezonului.

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac este amețitoare! Cu ce star WTA se iubește acesta
ȘOC! Cum o UMILEA Ștefan Bănică pe Andreea Marin. Ce pățea biata de ea dacă îndrăznea să îi răspundă