Într-un interviu acordat revistei Metal Hammer, Ozzy Osbourn a vorbit despre artiștii din care nu mai sunt printre noi.

Potrivit rockerului britanic, fondatorul trupei Motörhead, Lemmy Kilmister, i-a spus înainte de a muri că ar mai fi trăit dacă își schimba stilul de viață. „Lemmy a murit cu ceva timp în urmă. Înainte să moară mi-a spus: <

Fondatorul Black Sabbath a declarat și că mai trăiește astăzi datorită soției sale Sharon: „I-am spus soţiei mele: <

El a mărturisit că în tinerețe nu se aștepta să trăiască mai mult de 40 de ani și că „Dacă ai citi o ştire care spune <

Lemmy Kilmister a murit pe 28 decembrie 2015, la câteva zile după ce a fost diagnosticat cu o formă avansată de cancer. Lemmy a pus bazele Motorhead în 1975 și a înregistrat 22 de albume, printre care „Ace of Spades”, devenind una dintre cele mai cunoscute figuri și fețe ale muzicii rock.

Ozzy Osbourne a avut mai multe probleme medicale în ultima perioadă și la sfârșitul lunii februarie şi-a anulat un turneu pe care îl avea programat. Decizia a venit după ce Sharon a dezvăluit că Ozzy a fost internat în spital după ce s-a îmbolnăvit de gripă. A avut ”complicaţii”, a spus ea, iar medicii l-au sfătuit să meargă la spital. Ulterior, starea de sănătate a lui Ozzy Osbourne s-a înrăutățit, iar starul rock s-a aflat la terapie intensivă.


Citește și: Nicolae Robu a ajuns în presa internațională, după ce a tăiat cablurile din oraș. Euronews: „Un primar a lăsat școlile fără internet în timpul examenului”


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.